אסתר ברק לנדס
משקיעה ומייסדת-שותפה
OpenValley קיסריה

אסתר ברק לנדס הייתה בכלל משפטנית ועבדה במשרד עורכי דין גדול, לא עובדה מפתיעה במיוחד בהתחשב שהיא בתם של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק, וסגנית נשיא בית הדין הארצי, השופטת אלישבע ברק. אך אחרי הרבה שנים בעולם המשפט, החליטה אסתר לעשות שינוי והקימה חממה טכנולוגית וקרן השקעות בשיתוף נילסן העולמית - Nilsen Innovate Fund, שמנהלת כ-100 מיליון שקל ושותפים בה גם טייקון הנדל"ן יגאל אהובי; איש העסקים רון לאודר; יו"ר סיטי גרופ וטיים וורנר לשעבר, ריצ'רד פרסונס; ויו"ר ומנכ"ל אסתי לאודר לשעבר, פרד לנגהמר. במשך 5 שנים הייתה המנכ"לית וכיום היא דירקטורית וחברת ועדת ההשקעות בה.

בשנה האחרונה הקימה אסתר ביחד עם יוסי אקרמן ואופיר דובובי את OpenValley קיסריה, מתחם עבודה שיתופי לאזורי הפריפריה. בנוסף, היא חברת ועדת השקעות של Neomi, מיזם של נשים משקיעות; שותפה יזמת ב-millionsteps, מיזם לשיתוף פעולה טכנולוגי בין יפן וישראל; נשיאת ProWomen ודירקטורית-מנהלת של קרן אמא (קרן פילנתרופית).

ברוב המקצועות, ובהם ענף הטכנולוגיה, הסטטיסטיקה מעניקה יתרון לגברים, אבל בתעשיית ההון סיכון ההעדפה הזו ממש גורפת. איך הצלחת לכבוש את הפסגה, במה המקרה שלך היה שונה מאחרים?

"קודם כל לא כבשתי שום פסגה. אני עובדת קשה ורוב הזמן מצליחה אפילו ליהנות מזה. מה שחשוב זה תמיד לפעול, להיות בתנועה, להתקדם, לעשות ללא פחד וללא חשש. אני כמובן לא מתעלמת מהסטטיסטיקות ומהבעיות הקיימות בשילוב של נשים בתעשיית ההייטק, אבל בטוחה שזה יכול להשתנות וקוראת לנשים להגשים את השאיפות שלהן ולא לוותר. אחד הדברים שחשוב לקדם הוא ההכרה בזכות של הגברים לשוויון הזדמנות בניהול הבית, כולל יציאה מוקדמת מהעבודה לטובת טיפול בילדים, ואז רוב הבעיות ייפתרו".

היחס שלי לאישה יזמת הוא אובייקטיבי לחלוטין, אך אני חוששת שלעיתים רבות, כשמשקיעים גברים בוחנים נשים יזמות, עולות במוחם חששות לגבי חלוקת הקשב שלהן בין העבודה למשפחה, ועוד שאלות דומות

איפה את מרגישה שהפער עדיין גדול מדי בין נשים לגברים?

"בזירה שבה אני פועלת, השקעות בהייטק, יש מעט מאוד נשים משקיעות, וזה גורר גם השקעת חסר במיזמים שמובילות נשים. היחס שלי לאשה יזמת הוא אובייקטיבי לחלוטין, אך אני חוששת שלעיתים רבות, כשמשקיעים גברים בוחנים נשים יזמות עולות במוחם חששות לגבי חלוקת הקשב שלהן בין העבודה למשפחה, ועוד שאלות דומות.

"עם זאת, לדעתי אנחנו בתהליך של שינוי ואני מאמינה שכמו ברפואה, משפטים, ראיית חשבון ובנקאות, תחומים שבהם כמות הנשים הולכת וגדלה, כך יהיה גם בהייטק. הנימוק לפיו גברים הם יותר טכנולוגיים אינו רלוונטי כלל ועיקר, כיוון שיותר נשים לומדות כיום תכנות, ובייחוד בגלל שעולם ההייטק מורכב מהרבה מרכיבים, והטכנולוגיה היא רק אחד מהם".

מה לדעתך יכול להטות את הסטטיסטיקה ולהביא לשוויון בין המינים?

"אף אחד לא יחולל את השינוי עבור נשים אם הן עצמן לא יעזו לקחת הובלה ואחריות על הקריירה והחיים שלהן. מובן שיש קשיים אוביקטיביים ואני לא עיוורת לקיומם, אבל זאת טעות לצפות שגברים יובילו את השינוי עבור הנשים. אנחנו צריכות להוביל, ליזום, להעיז ולעשות. ואז, אני בטוחה שללא קשר למגדר השמיים הן הגבול.

שיתוף
לאתר Geektime