דניאל אופק
מייסדת-שותפה
פרלמנט51

לפני כשנתיים ייסדה דניאל אופק, יזמת הייטק ויזמת חברתית, את פרלמנט51 במטרה להוביל שינוי גלובלי, באמצעות קידום שוויון הזדמנויות לנשים ויצירת קהילה של נשים מעוררות השראה. בדצמבר האחרון נחשפה הפעילות של הארגון, ובה בין היתר הצהרת עקרונות בנושא נשים במקומות עבודה, שעליה חתומות כ-25 חברות משמעותיות, המעסיקות למעלה מ-59,000 עובדים בישראל.

דניאל היא בעלת תואר שני במנהל עסקים ושיווק, היא נהנית לשחות, לנגן בגיטרה, לקרוא ספרי אסטרטגיה ובעיקר גאה בכך שהבשורה על שוויון במקומות עבודה יוצאת מישראל.

איפה את מרגישה את הפער בין נשים לגברים?

"אפשר להבחין בפערים גדולים בהרבה מאוד מקומות ותחומים. אנחנו בפרלמנט51 רואות פערים בפעילות היומיומית שלנו באופן פרסום משרות, שכר, ייצוג נשי בעמדות ניהול בכירות וניהול בכלל, בתפקידים טכנולוגיים. הרשימה ארוכה, והיא מגיעה אפילו לארגונומיה של מקומות עבודה, שמותאמים לגברים ולא לנשים, מה שיוצר בעיות בריאותיות בקרב נשים.

"אני מאמינה שאנו כנשים חייבות לקחת אחריות. בארגון שלנו אנו עדות לכך שהרבה פעמים נשים הן אלה שחושבות שהן לא יכולות ולא מגישות מועמדות למשרות אם אין התאמה של 100% לדרישות התפקיד. ישנם מקרים בהם נשים לא מגישות מועמדותן לתפקידי ניהול, וגם כאשר מוצע להן קידום הן לא מקבלות אותו על אף התאמתן". 

איך לדעתך אפשר לשנות את זה, להטות את הסטטיסטיקה ולהפוך העולם למקום שוויוני באמת?

"זו שאלה מאוד גדולה וחשובה. אני מאמינה שכדי ליצור שינוי משמעותי ולגרום לסטטיסטיקה להשתנות צריך לטפל באופן רוחבי ועמוק במדדים מרכזיים, כגון: חינוך, תפיסות של נשים את עצמן, תפיסות של הסביבה את הנשים וכמובן בפערים במקומות עבודה. הרבה פעמים השינויים נראים קטנים, ואף סמויים מהעין, אך ברגע שמחליטים לשנות אנו יוצרים מציאות חדשה ושוויונית, אשר מעניקה ערך ויוצרת מצב שבו כולם מרוויחים. 

"בפרלמנט51 בחרנו להתחיל לטפל בפער במקומות עבודה, כי הוא הבולט ביותר. אני מאמינה שככל שנצמצם אותו, הדבר יתרום ויחלחל גם לעולמות נוספים, כמו תקשורת, מחקר, אקדמיה ובריאות, וכמובן יתרום גם לגיוון ושוויון לאוכלוסיות נוספות. למקומות עבודה יש היכולת לעשות שינוי משמעותי, ואני גאה מאוד בארגונים שהצטרפו לפרלמנט51 וכבר מהווים מודל לחיקוי עבור חברות ותעשיות נוספות.

אבל יש עוד כמה דברים שחשוב לעשות כדי להשיג את השינוי המיוחל: שילוב של יותר נשים בעמדות ניהול בכירות, בטכנולוגיה והנדסה; שילוב ורתימה של גברים ואוכלוסיות מגוונות בשיח; רתימה של חברות וארגונים משמעותיים ליצירת השינוי ביחד; חשיפה של נשים מעוררות השראה, שמהוות מודלים לחיקוי בקרב נשים, ונערות ובכלל; ושילוב של יותר נשים בתקשורת.

הפער במקומות עבודה הוא הבולט ביותר, ואני מאמינה שככל שנצמצם אותו הדבר יחלחל גם לעולמות נוספים, וכמובן יתרום גם לגיוון ושוויון לאוכלוסיות נוספות. למקומות עבודה יש היכולת לעשות שינוי משמעותי

לאורך הקריירה שלך היו מקרים שהיותך אישה דווקא תרם או סייע לך?

"היותי אמביציוזית, חיובית, אקטיבית, שממשיכה גם כשמאוד קשה - אלה התכונות שסייעו ומסייעות לי, ולא העובדה שאני אישה או שייכת למגדר כלשהו. ניסיון חיים והחוויות שעברתי תרמו מאוד להשקפת עולמי ולתפיסות שלי. כל יום אני חושבת על היום ההוא שבו כמעט איבדתי את חיי והשנים הקשות מאוד שבאו לאחר מכן, ועיניי מתמלאות בדמעות ובו זמנית בגאווה, בעוצמה, באנרגיות, בידיעה שהדרך שלי היא הנכונה - הדרך ליצירת אימפקט משמעותי, חברתי וגלובלי דרך קידום שויון הזדמנויות. כל יום בבוקר אני מודה על היום שעבר, היום שבפתח ושאני כאן, ממשיכה באופן שרותם ומזמין את הסביבה למשימה החשובה".

את מדברת על שוויון, אפליה, חוסר הזדמנויות לנשים - איך את הצלחת להגיע לתפקיד משמעותי ובכיר? במה המקרה שלך היה שונה מאחרים?

"אני מאמינה שהמשמעות שלנו בחיים גדולה בהרבה מלכבוש פסגה. אכן יש מטרות, אך הדרך לא פחות חשובה מהשגת המטרות, והמשמעות היא לעשות דברים שמעניקים ערך לאחרים ולנו ויוצרים השפעה שהיא לא רק עסקית, אלא גם חברתית משמעותית.

"המוטו שלי בחיים זה לפעול, לפעול, לפעול ובכל מצב לתת 100% מהיכולות שלי לטובת המטרה אליה אני שואפת להגיע. לשמחתי, אני פוגשת בדרך א.נשים מדהימים שמאמינים ונרתמים, אני מאמינה בדרך שלי ויודעת לתרגם את התשוקה שלי לעשייה. לרוב זה לא פשוט ללכת אחרי הלב ולפעמים נוצר דיסוננס בין מה צריך למה רוצים. הדרך שלי אף פעם לא הייתה פשוטה ולא היו בה קיצורי דרך, ובכל זאת - לדעתי זו הדרך לחיות חיים מלאים, בריאים ומספקים".

שיתוף
לאתר Geektime