ססיל בליליוס
מייסדת-מנהלת
אימפקט פירסט

ססיל בליליוס הקימה ומנהלת את אימפקט פירסט, גוף השקעות המתמקד בהשקעות בחברות טכנולוגיה למטרות רווח המשפיעות לטובה על החברה והסביבה העולמית (השקעות אימפקט), והיא משמשת חברת דירקטוריון בחברות הפורטפוליו.

לפני כן ניהלה ססיל את תיק השקעות האימפקט של קרן משפחתית הולנדית, ובמסגרת זו השקיעה ושימשה חברת דירקטוריון בחברות הפורטפוליו שלה בארץ, וכן יזמה וניהלה חברות הייטק שונות, הייתה בין יזמי קרן ההשקעות אל-בוואדר, המתמקדת בהשקעות במגזר הערבי, ופעלה רבות בשדה העסקי והחברתי.

בנוסף, היא מנטורית בקרן-שמש - עמותה לעידוד יזמים צעירים, אם ל-4 בנות, לומדת ומאמנת באמנות הלחימה טאי-צ'י ופועלת רבות לקידום נשים ביזמות ובעולם ההייטק.

הקמת ואת מנהלת גוף השקעות ויושבת בדירקטוריון של חברות הפורטפוליו. איך הצלחת לכבוש את הפסגה, במה המקרה שלך היה שונה מאחרים?

"ראשית - אני לא רואה את עצמי בתור מי שכבשה את הפסגה, להיפך - אני רואה הרבה פסגות מולי ומתכוונת לטפס עליהן. שנית, הרבה שנים לא באמת ראיתי את תקרת הזכוכית למרות שהיא הייתה שם.

"תמיד הייתה לי מוטיבציה גבוהה להצליח דווקא במקומות לא שגרתיים, לא עשיתי לעצמי הנחות בכל הקשור לעבודה, מסירות ואיכות במשימות שלקחתי על עצמי ומעולם לא ייחסתי חשיבות גדולה מדי למכשולים שעמדו בפניי. אני חושבת שהמוטיבציה להצליח בדרך שמתאימה לי הייתה מאוד חזקה, ונראה לי שבגלל זה תמיד מצאתי את הנישה שבה יכולתי 'להמציא את עצמי מחדש' בכל פעם שהרגשתי שהגיע הרגע המתאים. אך הדבר החשוב ביותר בעיניי הוא שאני אדם מאוד אופטימי, ולכן גם בתקופות קשות לא ויתרתי וחיפשתי את הצד החיובי של הדברים".

ובכל זאת, איפה את עדיין מרגישה שהפער בין נשים לגברים הוא פשוט גדול מדי?

"אין ספק שגברים עדיין לא ממש מבינים את נושא הדרת הנשים, במיוחד בעולם הטכנולוגיה וההשקעות הטכנולוגיות. קשה להבין את הקושי כשלא חווים אותו, גם כשיש כוונה טובה. לכן, למרות שאני רואה הרבה גברים שמשתדלים לצמצם את הפערים, זה עדיין נעשה באופן שמחטיא את המטרה".

לדעתי ארגונים צריכים קודם כל להבין את זה שהם לא מבינים, ולבקש עזרה מקצועית של נשים שיעזרו לנווט את הארגון כדי שיוכל לתת הזדמנות שווה

אז איך לדעתך אפשר לשנות את זה ולהפוך את המקצוע לשוויוני?

"קודם כל חינוך. ילדות צריכות לקבל בבית מסר חד משמעי של פרגון להעזה, ללקיחת סיכונים וכמובן גם הבנה לכישלון. הן צריכות לקבל מסביבתן הביתית את התמיכה הנחוצה כדי לקבל הזדמנות שווה לבנים. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בחשיפת בנות בפני מודלים נשיים לחיקוי, עידוד ליזמות, התפתחות אישית בכל המקצועות, גם הטכנולוגיים. זה כמובן לטווח הארוך.

"לטווח הקצר יותר אני חושבת שראשית הפתרון היא בהכרה בכך שישנה בעיה. זה תלוי בחשיפה תקשורתית והעלאת הנושא לסדר היום באופן מתמשך. הסטטיסטיקה תשתנה כשארגונים יעשו מאמצים כדי לייצר סביבת עבודה תומכת ומפרגנת לנשים באמצעות צעדים פרקטיים. וצעד חשוב נוסף הוא כמובן – הכוח לשינוי נמצא בידי הנשים; שינוי המציאות הוא בידינו ובאחריותנו, נשים צריכות לתמוך ולעודד, להעריך ולפרגן ולקחת על עצמן כל משימה, ואל להן לנסות להתנהל כמו גברים אלא לפתח את אישיותן ודרכן המיוחדת לתוך עולם העבודה".

באילו מקרים היותך אישה דווקא תרם או סייע לך בתפקיד או לאורך הקריירה?

"במקרים רבים במהלך הקריירה שלי הייתי האישה היחידה בחדר, ובפעמים רבות הצלחתי למנף זאת להקשבה גדולה יותר של חבריי. בנוסף, אני מאמינה שנשים מביאות איכויות ניהול שונות שמתקבלות בהערכה מצד גברים, דווקא בגלל שזה לא מאיים עליהם. היותי אישה יצר לי לא פעם הזדמנויות לומר ולעשות דברים שלגברים שלצידי אולי היו קשים קשה יותר.

"אבל בשביל טנגו צריך שניים, ולא רק שהתמזל מזלי לראות חיובי, אלא שגם רוב הסביבה הגברית שאני עובדת איתה ומולה לאורך השנים לא חושבת שהיותי אישה רלוונטי למשהו במקצוע או נותן משקל כזה או אחר. לגבי אלו שכן, וגם כאלה לא חסר - לא ממש מצליח להם, כי כאמור, אני תמיד רואה חיובי וממשיכה קדימה".

 

שיתוף
לאתר Geektime