קרן הרשקוביץ
מייסדת​-שותפה
Woman2Woman

קרן היא מייסדת​-שותפה ומוביל​ת פעילות Woman2Woman מטעם עמותת בוגרי 8200, משמשת חברת הנהלה בעמותת הבוגרים ו-Controller במחלקת הכספים בצ'ק פוינט. קודם לכן היא עבדה כיועצת כלכלית במחלקת האסרטרטגיה של PwC.

לפני כשלוש שנים קרן ושותפותיה - נויה למפרט ואפרת דייגי - ייסדו את תכנית Woman2Woman, במטרה להוביל שינוי בחברה הישראלית באמצעות קידום נשים צעירות ומוכשרות. ​כיום התכנית ​הורחבה באופן משמעותי - היא כוללת קהילה של כ-3,000 נשים, סדנאות, הרצאות אירועים ועוד, ​ולמחזור האחרון נבחרו 34 משתתפות מתוך כ-560 מועמדות.

את עוסקת המון בקידום נשים, באילו מקרים את חושבת שהיותך אישה דווקא תרם לך בתפקיד או לאורך הקריירה?

"אני לא מאמינה שבהכרח קיימות תכונות נשיות או תכונות גבריות, ועל כן אני לא חושבת שיש מקרים שבהם היותי אישה תרם לי לעומת מצב אחר. עם זאת, אנשים נוטים להתחבר לאלו שדומים להם, ואני חושבת שהיכולת של

כאישה לרתום נשים נוספות לתכנית הייתה גבוהה יותר בזכות העובדה שאני עומדת ועתידה לעמוד בפני לבטים ודילמות שהמנטוריות שלנו חוו בעבר".

חייבים לצאת מהקונספציה לפיה אי השוויון הוא בעיה של נשים בלבד, וליצור יותר מודלים נשיים לחיקוי

מניסיונך, איפה את רואה את הפער הגדול בין נשים לגברים?

"יש לא מעט - השכר, הקידום, התעשיות והמשרות שכל אחד ממלא במשק. ​נשים לרוב לא מגישות מועמדות למשרות ניהוליות כי הן לא רואות את עצמן כמתאימות, לא מ​בקשות שכר גבוה לעומת הגבר המקביל אליהן, ולא תמיד יעשו משא ומתן באופן אופטימלי".

​איך, למרות כל אלה, הצלחת לכבוש את הפסגה? במה הסיפור שלך שונה?

"באופן אישי, אני משתדלת להקיף את עצמי באנשים טובים שרוצים להפוך את המקום הזה לקצת יותר טוב. אני מאמינה שבמקרה של Woman2Woman בכלל, ושלי בפרט, היו לא מעט א.נשים בדרך שהאמינו ברעיון בלב שלם ותמכו בו מההתחלה. זה אפשר לנו לרתום נשים מובילות ממגוון רחב של תחומים לצד חברות ושותפים לפעילות, שליוו אותנו משלב הרעיון והקמת המיזם ועד לפיתוחו מדי יום ויום. גם הרוח הגבית והתמיכה מעמות​ת הבוגרים לאורך הדרך​ היוו כוח מניע נוסף וחשוב"​.

אז מה יגרום לסטטיסטיקה להשתנות וסוף סוף ליצור שיווין מוחלט בין המינים?

"דבר ראשון: שילוב גברים בשיח. חייבים לצאת מהקונספציה לפיה אי השוויון הוא בעיה של נשים בלבד. אגב, רואים לא מעט גברים שמתחילים כבר להפנים את השינוי. דבר שני: יצירת מודלים נוספים לחיקוי של נשים שפרצו את תקרת הזכוכית - רק בזכות אותם מודלים נשיים נוכל לאפשר לנשים וילדות צעירות לדעת כי גם הן יכולות להגיע לכל מקום שהן רק רוצות".

שיתוף
לאתר Geektime