רות פולצ'ק
מייסדת ויו
Fincheck

רות פולצ'ק היא יזמת סדרתית ופעילה חברתית בקהילת ההייטק הישראלית. היא ייסדה את she codes - קהילת מפתחות התוכנה הישראלית שבה חברות מעל 20,000 משתתפות ומטרתו העיקרית היא להגיע ל-50% מפתחות תוכנה בתעשיית ההייטק בעשור הקרוב - והיא גם מכהנת כיושבת ראש הארגון. לאחרונה הקימה מיזם נוסף בשם Fincheck ובו היא מכהנת כמנכ"לית.

רות סיימה בהצטיינות יתרה תואר בכלכלה ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, למדה לימודי יזמות באוניברסיטת בראון שברוד איילנד, בארצות הברית, ובעברה הייתה ראשת האקסלרטור וחדשנות חוץ-ארגונית ב-Citibank.

הקמת מיזמים, קהילות ואת מככבת ברשימות שונות של אנשים המשפיעים על הייטק הישראלי כבר כמעט עשור. את מרגישה את הפער בין נשים לגברים בתעשייה?

"בהחלט, בכל מקום. לחלוטין בכל מקום ובכל פינה. רק לאחרונה, הודות למודעות שיש לאחרונה בנוגע לאפליה נגד נשים, הייתה לי יתר לגיטימציה להעיר לגברים בשני מקרים שונים על הערות שוביניסטיות שכוונו לנשים. אולם - באופן כמעט מיידי - נקנסתי מבחינה עסקית בשני מקרים אלו, כביכול באופן בלתי תלוי. בשני המקרים מדובר היה בבן אדם שלא נתקלתי בו לפני כן, ומיד לאחר הערתי וקבלתה על ידי החברה, נשוא ההערות השוביניסטיות התחיל לפתע לתקוף את מעורבותי ואת הפרויקטים שקידמתי בפורומים הללו, כביכול ללא כל קשר לכך שהוא כרגע נאלץ לחזור בו מהתנהגות לא לגיטימית כלפי נשים.

"כלומר, אני רואה מקרים שבהם גברים מבינים כי הם אינם יכולים לטעון לשוביניזם באופן גלוי, ובמקום זאת עוברים מיידית לתקוף את הנשים שעומדות על זכויותיהן ולמעשה בוחרים בשוביניזם כביכול סמוי. זה כמובן נובע מהתנהלות אנושית טבעית, אך התנהלות מעין זו פוגעת בנשים רבות, מכיוון שהן לומדות אט אט (או מהר מהר) לשמור על פיהן סגור כאשר הן חוות אפליה, מה שלצערנו קורה רבות, וכשהן פותחות את פיהן הן עשויות להיקנס חברתית ועסקית.

"בכל מקום כמעט שבו מתנהלות החלטות משמעותיות, שיש בו כוח והשפעה, יש רוב מכריע של גברים, וזו הסיבה שקיים פער. למרבה המזל מספר הנשים בעולם העסקי גדל, ועם הזמן יתמעטו המקומות שבהן אנו מהוות מיעוט. אני רוצה להאמין כי מקרים כאלו יידחו אף הם על ידי החברה".

את מספרת על רוב גברי במוקד קבלת ההחלטות. איך את הצלחת לכבוש את הפסגה? במה המקרה שלך שונה ממקרים של נשים אחרות?

"אני רוצה להתעכב לרגע על מהות השאלה. איני מאמינה כי כבשתי פסגה כלשהי, ואני גם לא בטוחה שהמקרה שלי שונה באופן משמעותי ממקרים אחרים. החיים מלאים עליות ומורדות, וחיי היזמות עוד יותר. בהחלט הקמתי דברים משמעותיים, אך עשיתי דברים שונים מסוגים שונים. הדבר העיקרי שאני מאמינה כי עשיתי שונה מכמה אנשים אחרים הוא שהייתי עקבית. לא ויתרתי, המשכתי קדימה, לעבוד קשה ולהתאמץ.

"אחד מהערכים העיקריים שהצבתי לארגון she codes הוא ערך ההתמדה. הכוונה היא להמשיך להתאמץ, להתמיד ולגרום לדברים לקרות, בלי קשר לסיכויי ההצלחה ולמכשולים העומדים בדרכך. לא משנה אם מדובר בבאג בקוד, ביזמות, בחיפוש עבודה, בקריירה או בכל דבר אחר בחיים. זה מה שעשיתי גם בהקמת she codes, כולל בשלבים מוקדמים כשחלק מהמשתתפות וחברות הצוות הראשונות עזבו; גם כאשר מספר המשתתפות הקבועות ירד, נשים נשרו מהפעילויות ולא היה מספר גבוה של משתתפות מתמידות שהמשיכו להגיע לאורך זמן. אבל אנחנו כן התמדנו, ולשמחתי היום יש מעל 2,500 נשים בכל שבוע, 300 חברות צוות ועשרות אלפי משתתפות הנמצאות בקהילה שנים. כך בנינו יחד ארגון יציב אשר נתמך על ידי שותפים רבים, מארחים נדיבים רבים בקהילת ההייטק ובארץ, כולל משרד העבודה והרווחה. וזהו המפתח, יחד, הבאנו לשינוי לכל אחת ואחת באופן אישי".

 

רק לאחרונה הערתי לגברים בשני מקרים שונים על הערות שוביניסטיות שכוונו לנשים. אולם באופן כמעט מיידי נקנסתי מבחינה עסקית בשני מקרים אלו, כביכול באופן בלתי תלוי

היו מקרים לאורך הקריירה שלך שעובדת היותך אישה דווקא עזרה לך?

"לעיתים פשוט יותר בתור אישה לקבל תשומת לב, אך לרוב תשומת הלב העודפת מסוג זה אינה בהכרח רצויה; אם תשומת לב כזו גורמת לא לקחת אותנו ברצינות, אזי היא אינה רצויה ולא פועלת לטובתנו מבחינת הקריירה. אולם, כאשר נצבר מוניטין בתחום מסוים, אז קל יותר להיות מוכרת בתור האישה המומחית בו, ולו משום שיש מעט נשים בתחום. זה נכון לגבי תחומים רבים ועל כן מייצר הרבה הזדמנויות, וזה מבורך. מצד שני, קשה לומר באופן גורף אם זה באמת מביא לעדיפות או יתרון מבחינה עסקית".  

she codes שואפת ל-50% מפתחות תוכנה בתעשיית ההייטק בעשור הקרוב. מה לדעתך יש לעשות כדי להעלות רמת השוויון, אפילו להגיע לשוויון מלא בין נשים וגברים?

"ללא ספק שנשים יהיו במקורות ההשפעה - היכן שההחלטות מתקבלות. זו בושה שהעתירה לשוויון מגדרי, שהגישה שדולת הנשים בבית המשפט העליון, נדחתה על הסף ממש לאחרונה. החלטה זו שילחה את המדינה שלנו לפחות 100 שנה לאחור, במחי החלטה אומללה אחת. על מקבלי החלטה זו, או הוועדה שבחרה אותם, לעשות חשבון נפש. בכל מקום שבו מתקבלות החלטות - בדירקטוריונים, בוועדות השקעה, בישיבות הנהלה, בבתי נבחרים, בוועדות מינויים - ככל שהמצב הקיים יישמר, שבו 99% מההון בעולם מוחזק על ידי גברים, שחלקים עצומים מתקציבי מדינות מוקצים לגברים באופן גורף, כך לנשים לא תהיה הזדמנות שווה באמת, מכיוון שבכל דרך שהן יבחרו הן יחוו מאבק.

"ולמרות כל זאת, אני אופטימית. אני מאמינה כי דברים התחילו להשתנות וימשיכו להשתנות לטובה, וכי יחד אנו יכולים ויכולות לשנות גם את זה. אך יש להתמקד, לאחד כוחות ולהבין מול מה אנו עומדות, היכן מתקבלות ההחלטות ומה יש לעשות כדי להביא לשינוי אמיתי".

שיתוף
לאתר Geektime