ריקי גולדרייך
VP Global HR
radware

ריקי גולדרייך מכהנת כיום כ-VP Global HR בחברת radware. היא בעלת תואר ראשון במדעי המחשב ובלוגיסטיקה-כלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן. בעבר מילאה מגוון תפקידי ניהול משאבי אנוש בחברת HP, האחרון שבהם היה מנהלת מש"א של HP Software IL.

כחלק מעבודתה, ריקי מעורבת במיזמים המקדמים נשים ואוכלוסיות נוספות, מה שמתיישב עם האמונה שלה כי קידום מעמדן של נשים, אימהות ואוכלוסיות נוספות בכלל יביא להצלחה כלל מערכתית של המשתתפים, הארגונים והכלכלה, וכאם לאם חמש בנות יש לה גם אינטרס אישי בכל הנוגע לקידום נשים.

איפה את מרגישה שהפער עדיין גדול מדי בין נשים לגברים?

"בתחום עיסוקי, הפערים מורגשים פחות, ולדעתי יש אפילו נטייה כמותית לטובת הנשים המשמשות בתפקיד זה אל מול הגברים. ענף משאבי האנוש הוא דוגמה מצוינת לתחום שבו נשים מובילות בזכות כישוריהן, הבנת הארגון בו הן פועלות, השקעה מרובה ורצון להשפיע ולהוביל. לאורך השנים פגשתי לא מעט נשים בכירות בתחומים שנחשבים גבריים, והיכולת שלהן להשתמש באינטליגנציה רגשית אפשרה להן לנהל מצבים מורכבים ביעילות גבוהה מזו של גברים ולהימנע ממשברים מיותרים.

"אך אין ספק כי הפער בין נשים וגברים עדיין מורגש בעולם הטכנולוגיה - פחות יזמות נשית ופחות מנהלות בדרגים גבוהים. בתום מספר תוכניות קידום נשים אני יכולה לשתף את הגורמים המרכזיים שבהם אני נתקלתי: העובדה הפשוטה שמלכתחילה יש אחוז נמוך יותר של נשים במקצועות טכנולוגיים; בחירה של נשים להימנע מתפקידי ניהול משיקולים שונים; וחלוקת הנטל בבית – במקרים רבים הנטל עדיין נופל ברובו על הצד הנשי. אולם כאשר מדובר בבחירה זה משהו אחד, אבל לצערי פגשתי נשים רבות המציגות את זה כוויתור, וזה לדעתי ודורש תיקון".

לאורך השנים פגשתי לא מעט נשים בכירות בתחומים שנחשבים גבריים, והיכולת שלהן להשתמש באינטליגנציה רגשית אפשרה להן לנהל מצבים מורכבים ביעילות גבוהה מזו של גברים ולהימנע ממשברים מיותרים

איך את הצלחת להתגבר על הפערים האלה ולהגיע לתפקיד בכיר בחברה גדולה?

"מניסיוני, אם רוצים להתקדם צריך לאהוב את מה שעושים, להשקיע ולוודא שיש תנאים סביבתיים מאפשרים. במקרה שלי התנאים הם מערכת יחסים מאוד שוויונית; נישאנו בגיל צעיר והיה ברור לשנינו שנתמוך זה בזה ומעולם לא עלתה שאלה בנושא. וכמובן גמישות - תמיד עבדתי בתעשיית ההייטק, המאפשרת הרבה גמישות מבחינת שעות העבודה, כך שתמיד יכולתי להשלים עבודה בכל שעה ומכל מקום".

מה לדעתך יכול להביא לשוויון בין המינים?

"צמצום הפערים בין נשים וגברים צריך לבוא ממספר כיוונים:

- חינוך הדורות הבאים: איתור נערות ושילובן בעולמות הטכנולוגיה, דוגמת פרויקט 'מהממת' שחושף בנות בגיל תיכון לפני בחירת מגמה לעולם התוכנה, ליחידות צבאיות, ללימודים אקדמיים ולנשים מובילות בתחום.

- חברות ההייטק: העלאת המודעות, פרסום המחקרים המוכיחים שיש יתרון אמיתי לגיוון ולשילובן של נשים בתפקידי מפתח בארגון, לא מתוך אפליה מתקנת אלא מתוך אמונה אמיתית בגיוון מגדרי.

- נטוורקינג: חשוב שניצור פלטפורמות של נטוורקינג של נשים, תחום נוסף שנשים לא תמיד מצטיינות בו ויכול לסייע לנו לקדם זו את זו".

שיתוף
לאתר Geektime